news       about      contact            CZ / EN / DESOKOL KŘEMŽE


status
soutěž

rok
2019

místo
Křemže, Česká Republika

tým
Filip Hermann, Štěpánka Úlehlová


Zázemí sokolského hřiště v Křemži se stává součástí tenisových kurtů. Zdvojujeme plot, vytváříme nárazníkovu zónu, skromnou konstrukci, která tvoří terénní, prostorový a funkční přechod mezi hřištěm a travnatým pláckem. Nenavrhujeme soliter, objekt nenápadně vrůstá do současné struktury. Stavba funguje na obě strany, slouží jako zastřešešná tribuna pro tenisové kurty i pro příležitostné akce na travnatém plácku. Minimálními prostředky a jednoduchou konstrukcí se snažíme dosáhnout architektury hodné Sokola.
Návrh členíme na dva objekty a krytou terasu, která oba propojuje. Rohy tenisového hřiště používáme jako přirozené vytyčovací body. Západní objekt obsahuje veškeré prostory vyžadující a spotřebovávající vodu; WC, sprchu a kuchyňku. Poloha objektu umožňuje zkrácení délky nutných přípojek. Východní objekt obsahuje pouze sklady a šatnu a
není napojen na inženýrské sítě. V prostoru mezi objekty vzniká lapidární krytá terasa zprostředkující přístřeší divákům tenisového zápasu, frontě čekající na párek a pivo, či návštěvníkům případných kulturních akcí. Zde pod střechou leží i vstupní branka k tenisovým kurtům.


schwerpunkt.architekti
Praha, München, Český Krumlov

architekti@schwerpunkt.cz
+420 606 926 340
+49 89 12 41 91 88